Yurtdışı Eğitim
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Yurtdışında Dil Eğitimi. Yurtdışında Mükemmel Dil Eğitimi Fırsatlarından Yararlanın. DDM, size yurtdışı eğitiminizle ilgili bir çok alanda güvenilir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Kanada Vancouver’da yaşamak

Vancouver’da yaşamak benzersiz bir deneyimdir ve ister öğrenci olarak ister çalışmak için olsun, bu şehrin buraya gelen herkese sunacağı bir şey vardır. Yılda sadece birkaç gün kar yağışı gören ve Kanada’nın en ılıman bölgesi olan British Columbia’da yer alan Vancouver’da öğrenci olmanın avantajlarını sizler için sıraladık; Vancouver’da yaşamak benzersiz bir deneyimdir ve ister öğrenci olarak ister çalışmak için olsun.

vancouver downtown

Bu şehrin buraya gelen herkese sunacağı bir şeyi vardır. Yılda sadece birkaç gün kar yağışı gören ve Kanada’nın en ılıman bölgesi olan British Columbia’da yer alan Vancouver’da öğrenci olmanın avantajlarını sizler için sıraladık;

İklim koşulları

Tamam yalan söylemeyeceğiz. Kar yağmıyor ama bol miktarda yağmur yağıyor. Hatta insanlar bazen  Raincouver diye adlandırıyorlar şehirlerini. Öte yandan yağmur bir sorun olmaktan ziyade şehrin doğal güzelliğini daha da gözler önüne seriyor. Yazın sıcaklık 35 dereceye ulaşabiliyor. Vancouver’ın güzel plajlarından birinde kendinizi okyanus sularına atmak için ya da bisiklet turuna çıkmak için mükemmel bir fırsat. Yılın en soğuk aylarında bile sıcaklık dondurucu seviyelere düşmüyor. Yakınlardaki dağlarda kayak ya da snowboard yapabilirsiniz. Kanada’lıların da çoğu da dört mevsimi yaşamak için burayı tercih ediyor.  

Gelişmiş toplu taşıma sistemi ve Güvenlik

Vancouver’a geldiğinizde, dünyanın seyahat etmek, eğitim almak, çalışmak ya da yaşamak için en güvenli şehirlerinden birinde olduğunuzu hemen anlayacaksınız.  Suç oranı oldukça düşük ve dolayısıyla özellikle de tek başına gelenler için çok doğru bir tercih. Burada yaşamaya başladığınızda toplu taşımanın ne kadar efektif ve güvenli olduğunu fark edeceksiniz. Skytrain istasyonlarından birinde edinebileceğiniz Compass Card ile tren ya da otobüs ile Metro Vancouver ın her köşesine ulaşabilirsiniz, hatta Vancouver Adası ve Seattle’a bile.

Sağlıklı yiyecek seçenekleri

Vancouver’da yaşayacaksanız Brunch buluşmalarına hazır olun. Cafe ve restaurantların önünde göreceğiniz uzun kuyruklar büyük ihtimal brunch için olacak. Arkadaşlarınızla buluşup güzel vakit geçirmek için eşsiz bir fırsat. Güzel haber; kahve çoğu zaman sınırsız! Bu şehrin yarısından fazlası dünyanın farklı yerlerinden gelen göçmenler olduğu için aradığınız her türlü yiyeceği bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kolay iş bulma olanağı

Burayı bir cazibe merkezi yapan etmenlerden birisi de şehrin göçmenlere ve uluslar arası öğrencilere açık olması. Doğal güzelliği biyo çeşitliliği ve hareketli şehir yaşamı ile buraya geleni yerleşmeye ikna ediyor. British Columbia Kanada’nın ikinci en büyük göçmen nüfusuna sahip eyaleti ve yeni gelenlerin yaş aralığı 25 ile 44. Buraya İngilizce öğrenmek için gelen öğrenciler kolaylıkla bir üniversiteden kabul alabiliyor. British Columbia aynı zamanda Kanada’nın en yüksek istihdam oranına sahip eyaleti. İşsizlik oranı sadece yüzde 4 ile tüm ülkedeki en düşük oran. Profesyonel geçmişiniz ne olursa olsun Vancouver’da iş bulabileceğinizden emin olun.

Çok sayıda gezilecek görülecek yer ve eğlenceli aktiviteler

Burada herkese göre bir eğlence var. İster hiking yapın ister snowborad yapın isterseniz de şehir merkezindeki çok sayıda alışveriş merkezlerinden birinde vakit geçirin. Vancouver’da eğitim görürken çok sayıda arkadaş edineceksiniz. Onlarla birlikte görebileceğiniz yerlerden bazıları şöyle:

Stanley Park, Granville Island, Grouse Mountain, Lynn Canyon, Suspension Bridge, Whytcliff Park 

kanada vancouver