Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Hazırlığı Geç

Bilgi Üniversitesi Öğrencilerine Özel BİLET Hazırlık Kursları

Seviye Tespit ve Proficiency Deneme Dersi İçin Hocalarımızla Tanışın
DDM Logo
Resim
Resim

Bilgi Üniversitesi İngilizce yeterlik sınavı (BİLET)'e yönelik hazırlık atlama Proficiency eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört dil becerisini ölçen seviye belirleme sınavı uygulamaktayız.

Yapılacak olan seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının reading, writing, speaking ve listening yeterliği net bir şekilde belirlenir.

Bu test sonrasında katılımcının varolan okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerisini geliştirecek programları hazırlamaktayız. Eğitim başlanğıcından sonuna kadar sınav formatına yönelik teknikler öğrencilerimize aktarılmaktadır.

BİLET hazırlık atlama sınavı Programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Bilgi Bilet (Bilgi Üniversitesi İngilizce Dil Sınavlarının İçeriği)

BİLET 1. Aşama Sınavı (Seviye Tespit Sınavı)

Seviye Tespit Sınavı dil bilgisi ile yazma ve okuma becerilerini ölçen çoktan seçmeli bir sınavdır. Bu sınavnın iki amacı vardır. Hem öğrencinin İngilizce seviyesini hem de BİLET 2. Aşama’ya girecek öğrencileri belirler. Çoktan seçmeli 20 okuma, 30 dilbilgisi sorusundan ve iki kısa paragraf yazma bölümlerinden oluşur.

Bu sınavdan 45 veya üzeri puan alan öğrenciler, BİLET 2. Aşama Sınavı’na girmeye hak kazanmış olurlar.

BİLET 2. Aşama Sınavı (Hazırlık Muafiyet Sınavı)

BİLET 2. Aşama, iki güne yayılmış olan ve öğrencilerin konuşma, okuma, dinleme ve yazma becerilerini ölçen bir yeterlilik sınavıdır. Sınavın birinci gününde konuşma becerisi, ikinci gününde ise okuma, dinleme ve yazma becerileri test edilir.

BİLET 2. Aşama Sınavı’ndan 60 veya üstü puan alan öğrenciler lisans programlarına başlayabilirler. Bu puan sınırının altında kalan öğrenciler Hazırlık Programı’nı takip ederler.

Hazırlık Programı’na devam edecek öğrencilerin hangi seviyeden başlayacakları BİLET 1. Aşama Sınavı’ndan aldıkları puana göre belirlenir.

PROFICIENCY Kurs Programları