Yurtdışı Eğitim
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Yurtdışında Dil Eğitimi. Yurtdışında Mükemmel Dil Eğitimi Fırsatlarından Yararlanın. DDM, size yurtdışı eğitiminizle ilgili bir çok alanda güvenilir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Yurtdışında Dil Eğitimi Work and Travel (WAT)

Work and travel programı, ABD tarafından hazırlanmış dünyanın çeşitli bölgelerinden ve kültürlerinden binlerce öğrenciye Amerika’da yasal olarak barınma ve çalışma imkanı sağlayan bir kültür değişim programıdır. Bu program sayesinde 4 yıllık üniversite öğrencileri yaz tatillerinde yaklaşık 3 ay basit işlerde yasal olarak çalışabilir. Bu 3 aylık sürecin sonunda da isteğe bağlı olarak 1 ay tatil yapma hakkı kazanırlar.

work travel

Bu program sayesinde hem kendi kültürünü tanıtma hem de farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca evrensel dil olarak görülen İngilizce bilgi ve becerinizi, bu dilin konuşulduğu bir ülkede yaşayarak öğrenme şansı yakalayabilirsiniz. Bir diğer avantajı ise kendi masraflarınızı karşılayarak Amerika’da yaşamış olmanın verdiği tecrübe ile ufkunuzun genişlediğini göreceksiniz.

Work And Travel'da Nerelerde Çalışabilirim ?

Çalışma olanağı sadece kalifiye olmayan işlerde sağlanmaktadır. Örnek vermek gerekirse otellerde, bellboy, oda temizlik görevlisi, alış veriş merkezlerinde, kasa veya raf görevlisi, eğlence parklarında, bilet satış, temizlik görevlisi, restoran ve kafelerde, servis elemanı, temizlik görevlisi, bulaşıkçı, aşçı gibi işlerde çalışma olanağı vardır.

Work And Travel İle Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Öğrenciler çalıştıkları saat başına para ücret alarak, Amerika’da kaldıkları süre boyunca konaklama, yeme ve içme gibi masraflarını karşılayabilirler.

Saat ücretleri 6-9 dolar arasında değişebilimektedir.

Saat ücreti genelde yapılan işin yoğunluğuna, işyerinin bulunduğu bölgeye ve koşullarına bağlı olarak değişmektedir.

Genelde öğrenciler haftada 30 yada 40 saat çalışabilmektedir.

Work And Travel’da Nerede Konaklayacağız ?

Work and Travel programına katılan öğrenciler için konaklamalar, işverenler, sponsorlar ya da danışman firmalar tarafından ayarlanmaktadır.

Konaklama konusu, en az öğrencinin seçeceği iş kadar önemli olmakla birlikte, öğrencilerin konaklama şartları ile ilgili gerekli bilgiye gitmeden sahip olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin Amerika’ya gitmeden önce, iş adresleri ile birlikte, konaklama adreslerinin de yanlarına olması, dahası indikleri havaalanından konaklamalarına nasıl gitmeleri gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaları hatta gerekirse ilgili ayarlamaları Türkiye’de iken yapmaları tavsiye edilmektedir. Birçok öğrencinin Amerika’da en çok karşılaştığı problemin, ilk varış anında olduğu görülmektedir.

Yurtdışı Dil Okulları

Gerek eğitim hayatında başarı, gerekse okul sonrası iş hayatında geniş bir ufuk ve iyi bir kariyer için yabancı dil, günümüzde ise özellikle İngilizce vazgeçilmez bir unsurdur. Öte yandan, İngilizce’nin uluslararası iletişim dili olması da İngilizce bilmeyi sayısız insan için zorunluluk haline getirmiştir.

Genel İngilizce

İngilizce dilini ana dil olarak kabul etmiş herhangi bir ülkede "başlangıç" seviyesinden itibaren dil kurslarına giderek İngilizce açığınızı kapatabilirsiniz. Dil kursunda alacağınız eğitime ek olarak, günlük hayatta İngilizce konuşulması derste öğrendiklerinizi dışarıda kullanma olanağı sağlayacaktır. Böylece, ülkenize döndükten sonra öğrendiklerinizi unutmayacaksınız.

Bu programlardaki amaç, İngilizce’nin genel olarak dilbilgisi, okuma yazma, anlama ve konuşma özelliklerinin öğrenciye kazandırılmasıdır. Hiç İngilizce bilmeyen veya geliştirmek isteyen öğrenciler bu programa katılabilirler. Ayrıca bu programlara yılın herhangi bir zamanında katılmak mümkündür.

Genel İngilizce Programlarında Öğrenciler

Kursa başlamadan önce seviye tespit sınavına tabi tutulur ve hangi sınıfa gidecekleri belirlenir. Kursun başlangıcından itibaren genellikle ayda bir kez yapılan değerlendirme sınavlarında öğrencilerin basarı seyri incelenir.

Çok kültürlü bir ortamda alınan eğitim kısa surede basarının yanı sıra farklı kültürleri tanıma ve o kültürlerden kişilerle arkadaşlık kurma fırsatı da sunar.