İngilizce
Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Dünya Dilleri Merkezi farkıyla İngilizce öğrenin. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla İngilizce öğrenebilirsiniz.

Üniversite Hazırlık İngilizcesi

Dünya Dilleri Merkezi Akademik İngilizce kurslarımız, sınav koordinatörlerimiz ve Üniversite hazırlık düzeyindeki öğrenciler için gerekli bilgi ve donanıma sahip her biri akademik amaçlar için İngilizce dilinde uzmanlaşmış öğretmenler tarafından düzenlenmektedir. Öğrencilerin üniversiteye giden yollarını tek çatı altında planlamaları için yabancı dil eğitimi gereksinimlerinin farkındayız. Bu sebeple gereken tüm destek ve birikimlerimizi değerli öğrencilerimizle paylaşmaktayız

universite hazirlik ingilizce

Üniversite Hazırlık İngilizcesi Nedir?

  • Yeni eğitim dönemin yakınlaşması ile öğrenciler yaşamlarını etkileyecek kararı veriyorlar; Hangi üniversite ?
  • Üniversite kaydını yaptırır yaptırmaz ise karşılarına çıkacak ilk soru hazırlık sınıfı oluyor.
  • Hem devlet üniversitelerinde hem de vakıf üniversitelerinde İngilizce hazırlık sınıfı bir çok bölüm için zorunlu olmaya başladı.
  • Birçok üniversitede bölümlerin eğitim dilinin İngilizce olmasından dolayı öğrencilerin bölümde sunulan dersleri anlayabilecek ve kavrayabilecek seviyede İngilizce bilmesi şartı aranıyor.
  • Bu sebepten dolayı da üniversite kayıt işlemlerinden sonra yeni başlayacak öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı yapılıyor.
  • Sınav sonuçlarına göre de öğrencilerin İngilizce hazırlık okuyup okumayacağına karar veriliyor.

Dünya Dilleri Merkezi Şubelerinin detaylı kurs tarihlerini inceleyin ve size uygun olan şubenin Ön Bilgi Formundan ve şubelerin iletişim bölümünden Şubelerimizden birine yazın sorularınızı cevaplayalım.