PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Maltepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kursu

Maltepe Üniversitesi Proficiency İngilizce yeterlik sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört dil becerisini ölçen seviye belirleme sınavı uygulamaktayız.  Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dilbilgisi, reading, writing ve listening yeterliği net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Bu test sonrasında katılımcının var olan dilbilgisi okuma, yazma, ve dinleme becerisini geliştirecek programları hazırlamaktayız. Eğitim başlangıcından sonuna kadar sınav formatına yönelik teknikler öğrencilerimize aktarılmaktadır.

Maltepe Üniversitesi hazırlık atlama sınavı Proficiency eğitimlerimiz konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından düzenlenmektedir.

Maltepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği:

Maltepe Üniversitesinde Hazırlık Sınıfı, Common European Framework (CEF)’teki tanımlanan B2 (Upper-intermediate) düzeyini hedefler ve bu nedenle Hazırlık Sınıfı Yeterlilik Sınavı B2 düzeyindedir.

Sınav dört bölümden (dinleme, okuma, dilbilgisi ve yazma) oluşmakta olup dil kullanımı düzeyini ölçmek üzere hazırlanmıştır.

Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilmektedir.