Yurtdışı Eğitim
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Yurtdışında Dil Eğitimi. Yurtdışında Mükemmel Dil Eğitimi Fırsatlarından Yararlanın. DDM, size yurtdışı eğitiminizle ilgili bir çok alanda güvenilir danışmanlık hizmeti sunuyor.

Pathway Programı Nedir?

Öğrencilerin Lise eğitimlerini tamamladıktan sonra tercih edeceği üniversitede eğitimlerine başlaması en büyük idealidir. Yoğun ve zorlu bir sınav maratonunun ardından elde edilen yüksek puanlar bile bazen tatmin edici olamayabiliyor. Bu noktada gözler genelde yurtdışı eğitime çevrilmektedir.

pathway programi

Eğitim ve kariyer hedeflerini Türkiye dışında başka bir ülkede devam ettirmeyi planlayan öğrencilerin yurtdışındaki pek çok üniversiteler tarafından farklı donanım ve kriterlere sahip olmaları beklenmektedir.

Bu kriterlerden en önemli olanı ileri seviyede İngilizcenizi TOEFL veya IELTS tarzı uluslararası geçerliliği olan sınavlarla belgelemek zorunda olmanızdır. 

DDM dil okulları aracılığıyla yurtdışında kayıt olacağınız bir dil okulu sonrasında, en az B2 veya C1 seviyesine ulaşmanız durumunda, dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelerde, herhangi bir IELTS ya da TOEFL puanı gerekmeksizin üniversite eğitimine başlamanızı sağlamaktayız. Amerika, İngiltere, Kanada gibi yüksek ingilizce dil puanı talep edilen ülkelerde tamamlayacağınız dil eğitimi, akademik İngilizce sınavlarından muaf olarak üniversiteye kabul edilme sürecinizde sizlere yardımcı olmaktadır. 

Pathway Programlarının genel amacı, üniversite eğitimi almayı tasarladığınız ülkenin dilini ve kültürünü öğrenmenizi sağlamaktır. Akademik anlamda kendinizi ifade edebileceğiniz ve okul tarafından talep edilen dil yetisine ulaşmanız durumunda herhangi bir dil yeterlilik sınavına girmeksizin üniversite eğitimine dahil olmanızı sağlamak Pathway Programlarının en önemli amacını oluşturmaktadır.