PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Bahçeşehir Proficiency Kursu

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama Proficiency sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının reading, writing, listening, düzeyi net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Eğitimlerimiz Bahçeşehir Üniversitesi hazırlık atlama sınavına girecek olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Proficiency sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı Proficiency eğitimlerimiz konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği:

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı “Yazılı” ve “Sözlü” olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

İngilizce yeterlik yazılı Sınavı okuma, dinleme, dilbilgisi, kelime bilgisi ve yazma becerisini ölçer. Sözlü sınavda ise katılımcının konuşma düzeyini ölçer.

Öğrencilerin İngilizce yeterlik sınavında başarılı olup hazırlık programından muaf olabilmeleri için yeterlik sınavından en az %60 puanlık başarı göstermeleri gerekmektedir. Bu oran Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ile İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için %80 olarak belirlenmiştir.

Yeterlik sınavından yeterli puanı alamayan öğrenciler en az bir yarıyıl İngilizce Hazırlık programında eğitim alacaklardır.