Çince
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Çince Öğrenin. Çince, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Türk ve Çinli öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla Çince öğrenebilirsiniz.

Neden Çince Öğrenmelisiniz?

Dünya üzerinde en çok konuşulan dil Çince'dir. Dünya'da iki milyar insan Çince konuşmaktadır. Çinli'ler 5 bin yıllık tarihleri boyunca eski Türk devletleri ile komşu olarak yaşamış ve yakın temasta bulunmuşlardır. Dönemin Çinli gezginleri, tarihçileri ve yazarları Hun, Yüsün, Uygur gibi Türk boyları hakkında pek çok kitap yazmışlardır. Bugün, eski Türk tarihini incelerken Çince kaynakların ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyeti son on yıl içerisinde her bakımdan gelişmekte ve ekonomisiyle dünyanın süper gücü olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Özellikle Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler gün geçtikçe daha da gelişmektedir. Çin ile ilişkilerde daha verimli sonuçlar alınabilmesi için mutlaka Çince öğrenilmelidir.

İngiltere ve ABD'de, Çince en çok talep edilen yabancı dil olduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda Türkiye'de de talep hızla artıyor. Yakın gelecekte daha da önemli hale gelecek olan Çince'yi öğrenmenin gençler için çok önemli bir yatırım olduğu birçok önemli iş adamları tarafından belirtiliyor.

Çince Öğrenmek Zor mu?

Çince karakterleri öğrenmek zor gibi görünebilir. (Çince karakterleri gördüğünüzde tanımanız onları ezberleyip yazmaktan daha kolaydır.) Fakat konuşma Çincesi ve Çince grameri düşünülenden daha kolaydır.

Örneğin, Çince gramerin İngilizce'deki gibi istisnaları yoktur. Fiillerinin çekimleri olmadığından dolayı düzenli veya düzensiz diye herhangi bir ayrımı da yoktur. Ancak Çince'de telaffuz ve doğru ton kullanımı çok önemlidir, aksi takdirde yanlış anlamalara sebep olabilir.