İngilizce
Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Dünya Dilleri Merkezi farkıyla İngilizce öğrenin. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Kursu Dil Eğitim Sistemi ve Fiyatları

Dünya Dilleri Merkezi öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen İngilizce dersleriyle (okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı-anlatım, sözlü anlatım ve konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir. İngilizce Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır. Başlangıç, orta, ileri, Proficiency ve Akademik dil seviyesi İngilizce kursları.

ingilizce kursu

İngilizce Eğitim Programı Hakkında Bilgi

İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama yoğun temponuz arasında aylarca sürecek rutin bir eğitim istemiyorsunuz ya da, öğrencilik yıllarınızda hazırlık eğitimi aldınız, ingilizce kursu'na gittiniz, şu anda anlıyorsunuz ama konuşamıyorsunuz.

Bu noktada yaşanan en büyük sorun uzayıp giden kurlar ve sonunda yarıda bırakılan eğitim oluyor. Dünya Dilleri Merkezi işte bu noktadan hareketle sizlere özel bir ingilizce eğitim program hazırladı.

İngilizce eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Türk ve Yabancı öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip sınıflarda verilmektedir.

ingiltere

Dünya Dilleri Merkezi şubelerinin detaylı kurs tarihlerini inceleyin ve size uygun olan şubenin ön bilgi formundan ve şubelerin iletişim bölümünden bize yazın sorularınızı cevaplayalım.

İngilizce Düzeyi Kur Sınav Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Her kur sonunda İngilizce kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir. Kur sınavında başarılı olamayan öğrencilerin kursa olan devamsızlıkları %10 geçmemesi şartıyla ücretsiz olarak kur tekrar hakkı.elde etmiş olurlar. Dünya Dilleri Merkezi tarafından başarılı olan öğrencilere ulaşılan İngilizce seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde uluslararası ve yerel geçerliliğe sahip sınavlara ücret karşılığında girebilir, İngilizce seviyesini belirleyen Sertifika elde edebilirler.

İngilizce Eğitim Programı Seviyeleri

İngilizce kursları A1 / A2 / B1 / B2 / C1 seviyelerinde her dönem İngilizce eğitim programları açılmaktadır. Eğitimlerimiz toplam 5 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 10 Hafta 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır.

İngilizce eğitim seviyeleri ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi  (CEFR), dil yeteneğini tanımlayan uluslararası bir standart | eğitim seviyeleri,  A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 şeklindedir

  1. Başlangıç Seviyesi | Beginner
  2. Başlangıç İleri Seviyesi | Elementary
  3. Orta Seviye | Pre-İntermediate
  4. Orta İleri Seviye | Upper-İntermediate
  5. Proficiency Seviyesi | Yeterlik sınavı
  6. Akademik Seviye | IELTS ve TOEFL

ingilizce seviyeler

Başlangıç Seviyesi İngilizce| Beginner

Başlangıç seviyesi ingilizce kursunda İngilizce eğitimi, yabancı dil eğitimini hiç almamış ya da çok az İngilizce bilgisi bulunan öğrencilere uygulanır. Kur sonunda öğrencilerin gramer bilgisi gelişir, hafif seviyede dil konuşabilir ve yazar. Temel dil eğitimini almış belli oranda yabancı dil konuşabilen ve gramer bilgisine sahip olurlar. Öğrenciler günlük üzerinde yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.

Örneğin, selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul veya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme, geçmişteki bir olayı yazabilme-anlatabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam veya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme.

Orta Seviye İngilizce | Pre-İntermediate

Orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir. Kur sonunda öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.

Örneğin, sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme, önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme.

Orta İleri Seviye İngilizce | Upper-İntermediate

Orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. Kur sonunda öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler ve iletişimde problem yaşamazlar.

Örneğin, bir röportajı anlayabilme, güven ya da güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme, mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme.

Proficiency Seviyesi İngilizce | Yeterlik sınavı

Proficiency İngilizce hazırlık atlama seviyesi üniversitelerin kendi formatında düzenlediği müfredata uygun olarak, aynı üniversite öğrencilerinin bulunduğu grup eğitimleri ya da kişiye özel eğitim teknikleri şeklinde düzenlenmektedir. Eğitimler Temmuz ayından itibaren başlamakta olup üniversitelerin Proficiency sınav tarihlerine kadar devam etmektedir.

Programlarımız kişiye özel olduğu için, öğrenciler istediği zaman kursa başlama imkanına sahip olmakla birlikte girecekleri sınavdan en az 2 ay önce bu eğitimlere başlamaları kesinlikle tavsiye edilir. Ayrıca ingilizce kursuna katılan öğrenciler istedikleri gün ve saatlerde ders alma imkanına sahiptirler. Bunun yanında öğrenciler hazırlık sürecinde sınırsız etüt imkanına sahiptirler.

Akademik İngilizce Sınavları Kursu | IELTS ve TOEFL

Akademik düzeyde yerel ve uluslararası İngilizce dil sınavlarına yönelik eğitim programlarımız maksimum 6 kişilik gruplarda veya kişiye özel hazırlanmış olan birebir online veya yüzyüze dersler şeklinde işlenmektedir. Öğrencilerimizin talebi doğrultusunda TOEFL, IELTS, YDS gibi sınav sistemlerine yönelik eğitim modeli belirlenmektedir.

İngilizce kursunda eğitimler İstanbul’da Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş ve Ataşehir şubelerimizde akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir. İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi almak için şubelerimizi arayabilir eğitim danışmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz.