Türkçe
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Türkçe Öğrenin. Türkçe, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Türk öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla Türkçe öğrenebilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu

Öğrenci merkezli yaklaşımımız ve modern yöntemlerle işlenen Türkçe derslerimizle (okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı-anlatım, sözlü anlatım ve konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Türkçe Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır. Dünya Dilleri Merkezi olarak 2003 yılından bugüne Türkiye’de yaşayan yabancılar için Türkçe kursları düzenlemekteyiz. Türkçe kurslarımız İstanbul’da Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş ve Ataşehir şubelerimizde düzenlenmektedir.

turkce kursu

Dünya Dilleri Merkezi Türkçe Eğitim Programı

Eğitmenlerimiz en az beş yıllık deneyimi olan alanlarında uzman Türk eğitmenlerdir. Türkçe derslerini 6 kişilik özel gruplar veya birebir özel ders şeklinde alabilirsiniz. Türkçe dilini kurlara bölmeden size en kısa süre içinde öğretmekteyiz.

Bunu yaparken eğitmenlerimiz monoton olarak bir kitabı takip etmemektedir, daha çok günlük hayattaki gereksinimlerinizi karşılayabilecek biçimde gramer ve cümle kalıpları üzerinde konuşmaya yönelik özel programlar hazırlamaktadır.

Türkçe Düzeyi Kur Sınav Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Her kur sonunda Türkçe kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir. Başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan Türkçe seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde uluslararası ve yerel geçerliliğe sahip sınavlara Türkçe Öğrenim Merkezi (TÖMER)'de ücret karşılığında girebilir, Türkçe seviyesini belirleyen Sertifika elde edebilirler.

Turkish Course DDM

Our aim is to enable the students to achieve four basic skills, listening, reading, speaking and writing. We ensure the students that they are able to learn the six basic skills of language, grammar, reading, listening, dictation, writing and speaking. We keep up with the latest developments in the field of language teaching. The best methods are examined and adapted to the teaching of Turkish. Please contact us for further information