PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Proficiency Sınavı Hazırlık Atlama Kursu

Marmara Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört aşamalı seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dört dil becerisi okuma, yazma, konuşma ve dinleme düzeyi net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Eğitimlerimiz Marmara Üniversitesi hazırlık atlama sınavına girecek olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Marmara Üniversitesi Proficiency sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing, speaking ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı Programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği:

Hazırlık atlama sınavına girecek öğrencilerin İngilizce yeterliğini tespit etmek için iki aşamadan oluşan sınav düzenlenmektedir.

Birinci aşama sınavında öğrencilerin Okuduğunu Anlama ve Duyduğunu Anlama  yetisi belirlenir.

İlk aşamada, %100 İngilizce eğitim veren bölümlerin öğrencileri 50 üzerinden en az 30 almaları gerekmektedir.

%30 İngilizce eğitim veren bölümlerin öğrencileri ise 50 üzerinden en az 25 almak zorundadır.

İkinci aşama sınavı ise öğrencilerin Yazma ve Konuşma becerilerini ölçer.

İkinci aşamada tamamlandıktan sonra %100 İngilizce eğitim veren bölümlerin öğrencilerinin sınavın bütününden 100 üzerinden en az 60, alması gerekir.

%30 İngilizce eğitim veren bölümlerin öğrencilerinin ise 100 üzerinden en az 50 almaları gerekir.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin akademik yılın başında yapılan MÜYYES - Güz’e girmeleri gerekmektedir. %100 İngilizce eğitim yapan bölümlerin öğrencileri ile %30 İngilizce eğitim yapan bölümlerin öğrencilerine farklı İngilizce sınavları MÜYYES tarafından verilir.

MÜYYES - Güz, MÜYYES - Kış, MÜYYES - Bahar ve MÜYYES -Yaz olmak üzere yıl boyunca dört kez düzenlenmektedir.

Belirtilen puanları alamayan öğrenciler doğrudan Seviye Tespit Sınavı’nda belirlenen dil seviyeleri doğrultusunda, öğrenim görecekleri bölüme göre İngilizce Hazırlık Programı’na devam ederler.