Türk Hava Yolları Pilot Adaylığı İçin IELTS Sınavına DDM'de Hazırlanın

THY Pilot Adayları İçin IELTS Hazırlık Kursu

THY Pilot Adayları İçin Türk ve Yabancı öğretmenler eşliğinde IELTS eğitimi.

Türk Hava Yolları (THY) Pilot adaylarının istenilen düzeyde yabancı dil (İngilizce) şartını yerine getirmek için IELTS veya TOEFL sınavına girmeleri gerekmektedir.

Son 2 yıl içinde uluslar arası geçerliliğe sahip IELTS ya da TOEFL İngilizce dil sınavından istenen minimum puanı belgeleyen pilot adayları kabul edilecektir.

Pilot Adaylarından İstenilen Sınav ve Puan:

IELTS (Akademik) : 6 Minimum Puan (Speaking Minimum 6 Puan)

TOEFL (IBT) : 75 Minimum Puan (Speaking 20 Puan)

IELTS eğitimleri maksimum 8 kişilik THY pilot adaylarından oluşan özel grup dersleri şeklinde düzenlenmektedir. Dersler IELTS sınav hazırlık alanında uzman akademik geçmişi olan öğretmenlerden oluşmaktadır.

Programlar başvuru tarihine göre kontenjan dahilinde hafta içi sabah, akşam veya hafta sonu sabah, öğlen olmak üzere sınırlı sayıda oluşturulmaktadır.

Pilot Adaylarında Aranan Genel Özellikler

T.C. Vatandaşı olmak,

En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açıköğretim) olmak,

01.01.1987 tarihinden sonra doğmuş olmak,

Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.

Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Pilot Adaylığı Başvurusu İçin Sağlık Şartları

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir.)

Pilot Adayları İçin Diğer Şartlar

THY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.

Pilot Adayları İçin Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Hali hazırda dil belgesi bulunan adaylar evrak kontrol ve boy-kilo ölçüm sürecine davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.

No Internet Connection